1

Тема: Оформлення РП з чужою маркою КД

Я починаючий архітектор, працюю майже пів року, цього місяця отримав перший робочий проект на Б'ювет. Робота вже по на половину готовому будівництві, замовник вже має стіни і замовив на них в якоїсь Київської фірми розробку дерев'яних ферм, і передав мені папку КД яку розробила йому ця фірма. Чи можу я, і якщо можу то як, використати цю папку як марку КД мого проекту?

Прошу не кидати тапками, перечитав БДН 2.2-3 і ДСТУ 2.4-4, але нічого в них не знайшов про таке. Гугл мені помагати не хоче, видає будь що, але не те що мені потрібно. Дякую наперед!

Понравилось! Не понравилось

2

Re: Оформлення РП з чужою маркою КД

Крім ДБН і ДСТУ є ще ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", ЗУ "Про архітектурну діяльність, та Порядок розроблення проектної документації, де ви можете прочитати, що:

Проект розробляється під керівництвом ГАПа (ГІПа).

Окремі розділи або частини проектної документації розробляються під керівництвом відповідальних виконавців, які мають кваліфікаційний сертифікат.
Титульний аркуш проекту підписується та скріплюється печаткою ГАПа (ГІПа). Окремі розділи або частини проектної документації підписуються виконавцями, які мають кваліфікаційний сертифікат, які є безпосередніми розробниками цих розділів або частин проектної документації.

У будь-якому випадку не зрозуміло, наскільки ви починаючий архітектор. Маю на увазі взагалі починаючий чи починаючий сертифікований. Проектом має керувати ГАП або ГІП, який відповідає за весь проект, включаючи КД (позначення кошториса). Якщо розділи виконуються різними організаціями, то у будь-якому випадку буде лише один генеральний проектувальник, всі інші - субпідрядні.

У випадку, якщо ви не до кінця розібралися, не маєте сертифіката і робите проект, як шабашку - то це проблема замовника. Ваш розділ може бути розроблений вами, але підписаний сертифікованим архітектором на титулі і він повинен нести за нього відповідальність.

Понравилось! +2 Не понравилось

3

Re: Оформлення РП з чужою маркою КД

Дякую, жаль що зразу не допер що закони треба подивитися... не тратив би ваш час.
Я повністю починаючий, ліцензії ще не маю, працюємо з другом на "дядю" який має купу різних ліцензій, і по суті він фігурує в наших проектах, як ГАП і ГІП.
До речі, ви написали про КД як про кошторисну документацію, а на скільки я зрозумів, КД - це конструкції дерев'яні, в якому випадку. Думаю я не докінця зрозумів значення терміну  марка або розділ проекту. Якщо не важко, що таке КД в сенсі кошториної документації, і КД в сенсі конструкцій дерев'яних?

Понравилось! Не понравилось