slit_ok пишет:ДБН А.2.2-3:2012
3.10 реконструкция
Перестройка введенных в эксплуатацию в установленном порядке объектов строительства, которая предусматривает усовершенствование производства, повышение его технико-экономического уровня и качества изготовляемой продукции, улучшение условий эксплуатации и проживания, качества услуг, изменение основных технико-экономических показателей (количество продукции, мощность, функциональное назначение, геометрические размеры и т.п.).
Реконструкция предусматривает сохранение элементов несущих и ограждающих конструкций и приостановку на время выполнения работ эксплуатации объекта в целом или его частей (при условии их автономности)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
таким чином, можна вважати перепланування квартири як "реконструкція".
відповідає двом критеріям:
- поліпшення умов проживання та
- призупинення на час виконання робіт експлуатації частини об"єкту.
Ви трохи плутаєте реконструкцію із капремонтом. Різниця між ними в тому, що при реконструкції геометричні розміри змінюються, а при капремонті - ні.
Між капремонтом і переплануванням теж грань дуже тонка. Під час капремонту частково міняються або підсилюються несучі конструкції, а при переплануванні - ні (тільки міняються внутрішні розміри приміщень за рахунок переставляння несучих перегородок). Для повної коректності наведу формулювання для перепланування і переобладнання http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0927-05 (Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, Наказ Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 N 76):
Перепланування - до елементів перепланування жилих приміщень
належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і
влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування
тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів
багатоповерхових будинків.
Переобладнання - улаштування в окремих квартирах
багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого
інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і
газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних
кімнат, вентиляційних каналів.
Але між капремонтом і переплануванням є суттєва різниця: перепланування не входить в комплекс робіт, пов'язаних із створенням об'єкта архітектури, в тому числі в будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт). Цією шпариною в законодавстві вдало користуються для лівого, сірого і чорного способу ввести об'єкт в експлуатацію.
Лівий спосіб - це цілком законний спосіб. Просто читаємо Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій:
1.4.1. Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих
і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після
одержання дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних
депутатів відповідно до законодавства.
Сірий спосіб - це той же самий "лівий" спосіб, але під шумок міняються стропильні конструкції, перекриття дерев'яні міняються на сталезалізобетонні, тощо. Зовні це дуже важко помітити після закінчення робіт.
Чорний спосіб - це вже люди зовсім втрачають відчуття реальності. Використовується "лівий" спосіб, але надбудовується мансардний поверх, по ходу кам'яні стіни міняються на цегляні, фундаменти закладаються на 2 метри глибше і підпілля перетворюється на затишну більярдну кімнату. Отут вже непочатий край для служби безпеки, яка нудиться в пошуках корупціонерів.
Свіжий приклад. Розпорядження голови районної адміністрації: "... Визнати готовою до експлуатації квартиру №ХХХ після внутрішнього перепланування та добудови житлової надбудови літ. АХХХ – ІІІ поверх…". Хлопці, не вагайтеся - за барки і на цугундер! Яке він має право розпоряджатись прийманням в експлуатацію надбудови? Це пряме перевищення повноважень, він привласнив собі права Держархбудінспекції.