http://minregion.gov.ua/building/tehnic … ya-872724/
Проект ДСТУ Б В.2.6-ХХХ:201Х "Оцінка технічного стану будівельних сталевих конструкцій, що експлуатуються"
Просто деякі пункти, які не налазять на голову:
ДСТУ Б В.2.6–ХХХ:201Х (Проект, перша редакція)
3.10 спеціалізована організація
Юридична особа, яка уповноважена діючим законодавством до проведення робіт по обстеженню і моніторингу об’єкта
Коментар: повна невідповідність діючому законодавству. В законодавстві нема таких «уповноважень» для юридичних осіб.
6.1.1 Забезпечення необхідного рівня надійності i довговiчностi сталевих конструкцiй чи будівельного об’єкта, що експлуатуються, пов'язане з органiзацiєю відповідної служби технiчної експлуатацiї, що здiйснює нагляд i догляд за ними власними силами або шляхом залучення спецiалiзованих органiзацiй.
Коментар: повна невідповідність діючому законодавству. В законодавстві нема регламентації для таких «спецiалiзованих органiзацiй».
6.1.5 Спеціалізовані організації, що проводять обстеження об’єктів, мають відповідати таким основним критеріям:
– наявність статусу юридичної особи;
– укомплектованість спеціалізованої організації для проведення обстеження об’єктів будівництва експертами з питань міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення;
– наявність організаційно–методичної документації, необхідної для проведення обстеження об’єктів;
– наявність необхідного для розміщення персоналу власного або орендованого приміщення, що відповідає чинним санітарним нормам і правилам, матеріально–технічного забезпечення робочих місць;
– оснащення приладовою базою з необхідним обладнанням неруйнівного контролю для здійснення інструментальних досліджень та випробувань.
Коментар: повна невідповідність діючому законодавству. В законодавстві нема регламентації для таких «спеціалізованих організацій». Відсутні законні підстави вимагати ці критерії від будь-кого.
6.1.6 Незалежно від оцінки стану сталевих конструкцiй службами технiчної експлуатацiї обов’язкові обстеження з залученням спеціалізованих організацій рекомендується проводити у терміни згідно з таблицею А.3.
Коментар: повна невідповідність діючому законодавству. В законодавстві нема регламентації для таких «спеціалізованих організацій». Крім того, рекомендовані терміни обстеження роблять обстеження необов’язковим.
Б.7 Усі роботи на висоті понад три метри від рівня підлоги чи перекриття, як правило, треба виконувати з помостів або спецiальних пристроїв (колисок, підйомних вишок тощо). Виконання цих робiт без помостів допускається тiльки при неможливості їх влаштування з обов'язковим застосуванням запобіжних пристроїв (натягнуті сталеві канати, страхувальні сітки тощо) i монтажних поясів.
Перед початком робiт щоденно перевіряється стан риштувань, помостів, огорож, драбин, колисок, страхувальних канатів тощо.
Коментар: Той, хто це написав, не знає елементарних понять про роботи на висоті. Які 3 метри? Для початку почитайте ДБН А.3.2-2-2009:
4.16 До зон постійно діючих небезпечних виробничих факторів належать:
…- місця поблизу неогороджених перепадів по висоті 1,3 м і більше;
4.18 Зони з постійно діючими небезпечними виробничими факторами повинні мати захисні (запобіжні) огорожі відповідно до вимог ГОСТ 23407 (ГОСТ 12.4.059).
4.23 До самостійного виконання верхолазних робіт (згідно з НПАОП 0.00-1.15) допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці, медичний огляд, визнані придатними до виконання даного виду робіт, мають стаж верхолазних робіт не менше одного року і тарифний розряд не нижче 3-го.
Робітники, що допускаються вперше до верхолазних робіт, протягом одного року повинні працювати під безпосереднім наглядом досвідчених робітників, призначених наказом керівника організації.
6.2.2 Робочі місця і проходи до них, розташовані на висоті більше ніж 1,3 м і на відстані менше ніж 2,0 м від межі перепаду по висоті, повинні бути огороджені захисними огорожами…
… Якщо неможливо установити огорожу, у випадках, визначених у ПВР, для виконання певних видів робіт (наприклад, верхолазні, монтаж конструкцій, обладнання, опалубки; мурування стін тощо) відповідно до ПВР їх необхідно виконувати із застосуванням запобіжних поясів, страхувальних канатів.
7.3.25 Довжина приставних дерев'яних драбин повинна бути не більше ніж 5 м. Конструкція приставних сходнів повинна відповідати вимогам ГОСТ 26887.
Наступний крок - читайте першоджерела (НПАОПи).
А для любителів екстриму пропоную два відео про дурнів на висоті.
1. Щасливий фінал на висоті 110 м:
http://www.youtube.com/watch?v=fAZ7s4EUn6I
2. Закінчений політ з димової труби:
http://vk.com/video205122819_166919076
P.S.: На втором видео - это не флаг России. У России - бело-сине-красный, а там - похоже на красно-синий. Возможный вариант - http://enews.md/blogs/view/1411/